Természetesen minden kutyának megvan saját viselkedése, amin nemigen válltoztathatunk, ha olyan a jelleme, vagy éppen örökölte.
Miért csóválja a farkát a kutya?
A legtöbb ember abban a tévhitben él, hogy a kutya zaért csóválja a farkát, mert barátságos, és a macska pedig azért, mert ideges. Sok szakirodalom szerint ez tévhit. A kutya és a macska ugyanazon ok miatt csóválja a farkát: kettős érzés. Ez azt jelenti, hogy nem tudja, mit tegyen. pl..: ha találkozik a gazdájával, azért csóválja a farkát, mert szereti, de egyben izgul is, hogy mi fog történni. Természetesen az egyik érzés erősödik benne, így csökken a farokmozgás. Mivel a kutya így érez, ezt nehéz elképzelni, de ettől jön létre az ide-oda mozgás.
Miért ugat különbözőféleképp a kutya?
Minden kutyának más a hangneme, az ugatástípusa-ahány kutya, annyi féle ugatás. A kutya természetesen több, mint 120 arckifejezésre képes, és Kb. fele ennyi fajta ugatásra. Természetesen a kuty máshogy ugat ha éhes, ha őrzi a házat, ha más kutyát lát, ha fáj valamije, vagy ha üdvözli a gazdit, és így tovább... Természetesen ha kutyánk nincs kiképezve őrző-védő kutyává, sokkal kevesebbet ugat ha nem vagyunk otthon, mert ha otthon vagyunk, a legtöbb kutya bizonyítani akar.
|